are you addicted to ads
Heads up! This content not available English version

Comments (6)

 • Süha İzmir Cevapla

  Merhaba, iyi güzel söylemişsiniz fakat, reklamsız bir e-ticaret sitesinin hiç bir anlamı yok. Parayı basan üst sıraya çıkıyor. İster istemez alt sırada kalıyor reklamsız web siteleri. Google reklam alanlarını çoğalttı. Fazlası ile kullanıcıların tercih seçeneklerini kapladı da diyebiliriz. Reklamlardan sonra çıkan web sitesininde böylelikle anlamı kalmıyor.

  5/14/2019 5:24:34 PM
  • Demresa Cevapla

   Süha Bey , size bir çok açıdan katılıyorum. Seo alt yapısı iyi hazırlanmış bir web sitesi kısa süre içerisinde ilk sayfalarda yerini alabilir. Reklamlar daha iyi rekabet edebilmeniz için çok iyi bir araçtır. Ancak ne yazık ki web yazılım sektörel olarak değerlendirildiğinde , hazır yazılımların pençesinde . Kurulum kolaylığı sağlayan bu web yazılımları yeterince bilgiye sahip olmayan kişilerce inşa edilebilmekte. Seo alt yapısı iyi hazırlandığında Google reklamları maliyetleri minimize edilmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse, verdiğiniz reklam bütçesi 1000 TL ise 1000 kişiye ulaşabilirsiniz. Ancak seo alt yapınız yoksa 200 kişiye ulaşabilirsiniz. Buda çok büyük bir israf ve fırsat kaybıdır.Umarım yeterince iyi açıklayabilmişizdir. Değerli fikirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

   5/16/2019 2:19:16 PM
 • Cenk Kapıcı Cevapla

  Yazınız kısa ve öz. Önceden çalıştığım yazılımcılar reklamsız olmaz dediler. Yapmış olduğunuz reklamsız ve birinci sayfa site referanslarınızı paylaşabilir misiniz ? İzmir seo firmalarının referanslarına bakıyorum başka firmalar çıkıyor anlayacağınız :)

  6/17/2019 3:17:01 PM
  • Demresa Cevapla

   Cenk Bey merhaba,talep etmiş olduğunuz bilgiler tarafınıza gönderilmiştir. İyi günler.

   7/9/2019 1:27:50 PM
 • Ahmet Adalı Cevapla

  Kolay gelsin, Google reklamı normalde iş olmuyordu. Korona virüs işlerimizi kesti. Bornova' da google reklamları için büyük bir reklam ajansı ile çalışıyorum.Web sitemide onlar yaptı. Her zaman verdiğim bütçe yetmiyor.Reklamsız hiç çıkmıyor arama kelimelerinde . Bana tavsiyeniz var mı ?

  4/9/2020 10:33:24 AM
  • Demresa Cevapla

   Ahmet bey merhaba, İnternet reklamlarının görünmemesinin bir çok sebebi olabilir. Anahtar kelime seçimleriniz, Reklam metinleri, kalite puanları,, zamanlama ve tabiki bütçeniz en önemli faktörlerden bir tanesi. Bunun yanında google'da doğru indexlenmiş iyi bir altyapıya sahip web siteside önem taşıyor. Dilerseniz İnternet reklamlarınızı ve web sitenizi analiz edelim. Eksik noktaları sizler ile beraber inceleyelim.

   4/10/2020 10:01:21 AM

 Comment

 

Please Wait