neden reformer


Neden  REFORMER?

Uzun bir yaşam herkesin arzusudur.Fakat bir çoğumuz böyle bir isteği yaşamın aktif , dolu bir anlamda yaşanmış olarak geçmesi dileği ile birleşmiştir. Kimi zaman  da yaşamın kalitesini uzun yaşamaktan çok daha önemli tutarız. İşte yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan fonksiyonel kayıplar yaşam kalitesini etkilemeye başladığı andan itibaren fiziksel aktivitenin önemi ve katkısı gündeme gelmektedir.

 Her ne kadar yapılan düzenli fiziksel aktivitelerin yaşamı uzatacağı konusunda bir şeyler söyleyebilmek zor olsa da düzenli yapılan fiziksel aktivitelerin insan yaşamı için çok  önemli ve gerekli olan fonksiyonlarını geliştirdiği bilimsel olarak ortaya konmuş bir gerçektir. 

 Reformer pilates derslerimiz de diğer spor aktivitelerinde ki gibi belli kas gruplarına hitap edip, kısa kas yapmak yerine amacımız tüm vücut kaslarınızın aynı anda ve eşit şekilde çalışıp güçlenerek ;doğru nefes , doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalarak  kas gruplarını esnetip uzatarak kuvvetlendirmektedir.

 Bu bağlamda yaşam kalitemizi yüksek tutmak ve sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmek için sizleri reformer pilatese davet ediyorum. Omurga sağlığınız başta olmak üzere ; Bel fıtığı ,boyun fıtığı, skolyoz  rahatsızlıklarının en aza indirmeyi ;Denge ve hareket kabiliyetinizi geliştirmeyi, postür - duruş bozuklarının giderilmesi, kas ve  eklem ağrılarınızı en aza indirmeyi, esnekliğinizi arttırmayı , hastalık risklerinden uzaklaştırmayı, kollesterol seviyenizi (HDL) yükseltmeyi , eğlenceli ve hoş vakit geçirmeniz için bir çok sağlıkçı ve uzman gibi öneriyorum.

Kimler Reformer Pilates yapabilir?

 Her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği  egzersizler bütünüdür.

Kardiyovasküler sistem çok aktif olmadığın dan ; yaşın önemi yoktur.

Doğuştan engelli veya  sonradan engelli bireylerin kas kütlelerini kuvvetlendirmek için ;

Eklem açılma problemi yaşayan kişiler;

Farklı spor branşlarında bulunan kişiler (kas esnekliği)

Sıkılaşmak ve fit bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler,

Sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak reformer yapılabilir…

 

Reformer Pilates için hiçbir zaman geç değil ...

BEDENİNİN MAHKUMU OLMA ; PATRONU OL !!!!

 

Karşıyaka Reformer-Kamer Hoca

http://www.karsiyakareformer.com/

Kamer Senem ASLANER


Yorumlar (0)

 Yorum Yap

 

Lütfen Bekleyin

demresa
Destek Ekibi

Bizlere Whatsapp üzerinden canlı olarak ulaşabilirsiniz.

+90 (850) 305 8913 telefon görüşmesi için
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? 👋
908503058913
×
Bize yazın, çevrimiçiyiz !